Dochód pasywny – zysk pasywny z nieruchomości

Pomysł na dochód pasywny: jak zarabiać nie pracując?

dochód pasywny z nieruchomościZarabianie pasywne to forma uzyskiwania dochodów bez stałego angażowania pracy własnej. Co to jest dochód pasywny? Innymi słowy, dochód pasywny to aktywa, które generują zyski nawet wówczas, gdy my nie pracujemy. Jedną z najprostszych form uzyskania dochodu pasywnego jest wynajem – możemy wynajmować nieruchomości, czarterować jachty lub wynajmować samochody czy motocykle. Oczywiście w przypadku jachtów i samochodów nasze zaangażowanie w obsługę dochodu pasywnego jest relatywnie większe, niż w przypadku nieruchomości, które najczęściej wynajmujemy na dłuższy czas. Tak czy inaczej, wszystkie te formy uzyskiwania dochodu możemy traktować jako dochód pasywny i analizować pod kątem opłacalności. Dochód pasywny, który wymaga od nas dużego zaangażowania czasu i pracy własnej, przestaje bowiem być dochodem pasywnym, a staje się pracą na etat. Wróćmy jednak do nieruchomości.

Dochód pasywny z nieruchomości

Zakup nieruchomości inwestycyjnej to doskonały pomysł na dochód pasywny. Co to jest dochód pasywny w tym rozumieniu? Taka forma uzyskiwania zysku pasywnego cieszy się stale rosnącą popularnością zarówno wśród przedsiębiorców, jak i również klientów indywidualnych. Wbrew pozorom inwestowanie w nieruchomości to nie tylko biznes dla osób dysponujących dużymi oszczędnościami. Wręcz przeciwnie – dochód pasywny z nieruchomości mogą uzyskiwać także ci, którzy na start mają do zainwestowania niewiele. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się nieruchomości o ograniczonym metrażu – kawalerki i mikrokawalerki. Bardzo lukratywne w wynajmie są również garaże, zwłaszcza te zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Dlaczego rozmiar nieruchomości ma tak duże znaczenie?

Kawalerka, mikrokawalerka czy garaż (wielu początkujących inwestorów chętnie kupuje garaże, ponieważ są relatywnie tanie, łatwo je wynająć i jeszcze łatwiej spieniężyć) to inwestycja wymagająca zaangażowania stosunkowo niewielkich środków finansowych w porównaniu z zakupem dużego mieszkania. Dodatkowo, małe nieruchomości wiążą się z niskimi kosztami ich utrzymania, a więc z możliwością wygenerowania większego zwrotu z inwestycji. Nie oznacza to jednak, że mając większe mieszkanie na wynajem powinniśmy je sprzedać i kupić kawalerkę. Większe mieszkania również są atrakcyjne dla najemców, szczególnie w mieście takim jak Łódź, gdzie mieszkań na wynajem coraz częściej szukają nie tylko studenci, ale również klienci biznesowi.

Dlaczego warto mieć dochód pasywny z nieruchomości?

zysk pasywny z nieruchomościNie trzeba tłumaczyć faktu, że otrzymywanie przez dłuższy czas wpływów finansowych w wyniku raz wykonanego działania inwestycyjnego jest korzyścią samą w sobie. Zysk pasywny, jak wspomniałem, oznacza bowiem nic innego, jak posiadanie stałego źródła przychodów – a to wszystko niezależnie od stopnia zaangażowania.

Co to jest dochód pasywny w kontekście dochodów uzyskiwanych przez gospodarstwa domowe? Taka forma regularnego dopływu pieniędzy umożliwia przeznaczanie ich na kolejne inwestycje lub traktowanie jako uzupełnienie budżetu domowego. Wielu inwestorom udaje się nawet zrezygnować z pracy „na etacie”. Osiągają bowiem tak wysoki zysk pasywny z nieruchomości, że mogą się dzięki niemu spokojnie utrzymać.

Zarabianie pasywne w Łodzi

Jako doradca inwestora na rynku nieruchomości zwracam szczególną uwagę na rentowność inwestycji swoich Klientów. Chodzi o to, aby przy jak najniższych nakładach finansowych móc osiągnąć zadowalający zysk z inwestycji. Należy przy tym pamiętać, że dochód pasywny to nie tylko zysk płynący bezpośrednio z wynajmu mieszkania, ale również wzrost jego wartości na przestrzeni czasu. Po kilku latach wynajmu wynajmowane mieszkanie możemy sprzedaż z zyskiem, a zarobione w ten sposób pieniądze zainwestować w inną formę dochodu pasywnego. Wzrost ceny mieszkania jest oczywiście uzależniony od wielu czynników, które należy przeanalizować przed podjęciem decyzji zakupowej.

Szukasz sposobu na rentowne ulokowanie swoich oszczędności? Zainteresował Cię temat zysku pasywnego z nieruchomości?

Szukasz sposobu na rentowne ulokowanie swoich oszczędności? Chcesz wiedzieć więcej, co to jest dochód pasywny? Zainteresował Cię temat zysku pasywnego z nieruchomości? Zapraszam do kontaktu i współpracy z profesjonalnym Opiekunem Inwestora na Rynku Nieruchomości.

Czy zapisałeś się już na:

Listę Inwestora?

Przesyłam tam najlepsze Okazje Inwestycyjne.

Jeśli chcesz żeby Twoje środki pracowały na Ciebie, to nie chcesz tego przegapić!