Inwestowanie w nieruchomości wydaje się być niezwykle atrakcyjnym sposobem na zarobek pasywny. Ale czy na pewno? Początki w tej branży nigdy nie są łatwe – nawet, jeśli dysponujesz kapitałem na odpowiednim poziomie. Potrzeba jeszcze wiedzy, know-how, które mają tylko „wieloletni gracze”. Bez tego można popełnić wiele kosztownych błędów. Unikniesz ich rozwijając wiedzę teoretyczną i korzystając ze wsparcia doświadczonego inwestora.
Najpierw inwestycja, potem dochód pasywny
Wejście do branży inwestorskiej zawsze wymaga kapitału i to on jest najtrudniejszy do zgromadzenia. Ale nie zawsze jest to problem. Jeżeli spojrzysz na temat szerzej dowiesz się, jak inwestować w nieruchomość, dysponując ograniczoną ilością gotówki lub korzystając z finansowania na korzystnych warunkach. Tak naprawdę nie musisz kupować od razu dużego mieszkania. Mikrokawalerki cieszą się równie dużym zainteresowaniem. A może garaż? Miejsce parkingowe? Jeżeli znajdują się na dużych osiedlach mieszkaniowych to niemal pewne, że wynajmiesz je w ciągu kilku godzin do wystawienia ogłoszenia.
Co chcesz zyskać, inwestując w nieruchomości?
Każdy inwestor na rynku nieruchomości ma własne oczekiwania oraz potrzeby, które motywują go do kupowania mieszkań. Może to być np. wynajem krótkoterminowy zapewniający wysoki zysk w danej chwili, a w przyszłości odsprzedaż lokalu z zyskiem. Może też interesować Cię dodatkowe źródło dochodu na emeryturze i spokojna jesień życia. Rodzice inwestują w mieszkania z myślą o zabezpieczeniu przyszłości dzieci. Każdy ma ten sam cel – zarobek. A jeśli chodzi o zakup nieruchomości na wynajem lub z myślą o późniejszej odsprzedaży to zysk jest niemal pewny, bezpieczny, stabilny, dostępny dla każdego (również nieznającego się na inwestycjach tego typu, pod warunkiem, że współpracuje on z zaufanym doradcą).
Inwestycja w nieruchomość – zysk teraz i w przyszłości
Jeżeli zastanawiasz się, jak inwestować w nieruchomości, musisz znać podstawy ekonomii, ale według wielu osób ważniejsze jest przewidywanie przyszłych trendów na rynku. Jakie dzielnice są atrakcyjne teraz, a jakie będą miały potencjał w przyszłości z uwagi na toczące się przy nich inwestycje np. w infrastrukturę? Co zyska na znaczeniu, gdy stopy procentowe nadal będą podnoszone, a zdolność kredytowa niska? Może się okazać, że łatwiej dostępne będą małe mieszkania dobrze skomunikowane z centrum. Wyszukując takie perełki teraz wynajmiesz je korzystnie, a po latach – sprzedasz z zyskiem.
Z własnego doświadczenia: Jak inwestuję w nieruchomość?
Wielu mentorów czy coachów reklamuje swoje usługi i chce dzielić się wiedzą o tym, jak inwestować w nieruchomość. Ale warto zweryfikować, skąd czerpią informacje. Czy zdobyli je wyłącznie w teorii, czy są praktykami, którzy mogą podzielić się konkretnymi przykładami, danymi, case studies? To najbardziej wartościowa wiedza, która w połączeniu ze wsparciem Opiekuna Inwestora na Rynku Nieruchomości pozwoli Ci osiągać dochód pasywny i z czasem go powiększać.
Skontaktuj się ze mną i zapytaj mnie, jak inwestować w nieruchomość.